Resultat 2014

Plac Namn Båttyp Klubb Spinn. SRS
aktuell
Starttid Seglad tid Tid i mål
Beräknad
1 Mårten Blixt Nova EKBK ja 1,118 12.05.35 2.24.25 14.13.33
2 Per Hansson Scampispecial GÖSS ja 1,109 12.04.25 2.25.35 14.15.30
3 Viktor Lundgren Smaragd GÖSS nej 1,134 12.07.37 2.22.23 14.15.34
4 Martin Fhölenhag Smaragd SSK nej 1,134 12.07.37 2.22.23 14.15.36
5 Bengt Pettersson A22 KBS ja 1,184 12.13.38 2.16.22 14.16.27
6 Robert Lidman NF ÅBS nej 1,060 11.57.41 2.32.19 14.16.52
7 Kristoffer Straume Mumm 36 KSSS ja 1,331 12.28.42 2.01.18 14.17.29
8 Lennart Berglund Rival special GÖSS nej 1,127 12.06.44 2.23.16 14.17.44
9 Björn Magnusson Omega 30 SSS nej 1,083 12.00.55 2.29.05 14.17.57
10 Pär-0la Folcker Sveakryssare ESBS nej 1,155 12.10.12 2.19.48 14.18.22
11 Torkel Stillefors B&R 23 ÅBS nej 1,274 12.23.16 2.06.44 14.18.30
12 Lars Frid Smaragd SBS nej 1,134 12.07.37 2.22.23 14.18.42
13 Bengt Sandberg Lady II GÖSS nej 1,166 12.11.32 2.18.28 14.19.03
14 Erik Hagland H-båt KBS ja 1,076 11.59.57 2.30.03 14.19.10
15 Jonas Grufman Fenix HEBK ja 1,064 11.58.15 2.31.45 14.19.30
16 Martin Rundström IF SBS nej 0,993 11.47.24 2.42.36 14.19.54
17 Lars Essén Arcona 370 EKBK ja 1,293 12.25.08 2.04.52 14.20.42
18 Örjan Sundqvist M30 SSK nej 1,155 12.10.12 2.19.48 14.20.54
19 Lars Nordlund A22 GÖSS nej 1,093 12.02.17 2.27.43 14.21.21
20 Olle Malmgren IF ÅBS nej 0,993 11.47.24 2.42.36 14.21.52
21 Lars Ericson RB111 KBS nej 1,160 12.10.49 2.19.11 14.22.19
22 Uffe Suhr Hanse 430 EKBK nej 1,266 12.22.28 2.07.32 14.22.49
23 Stefan Davidsson Fenix HEBK ja 1,064 11.58.15 2.31.45 14.23.07
24 Mikael Ljunggren Dufour 40 HR MBK ja 1,325 12.28.09 2.01.51 14.23.24
25 Johan Graf Express ESBS ja 1,114 12.05.04 2.24.56 14.23.41
26 Joacim Adolfsson Aphrodite 22 ÅSS nej 1,013 11.50.37 2.39.23 14.23.56
27 Ulf Björkland Maxi999 MBK nej 1,129 12.06.59 2.23.01 14.24.05
28 Göran Thingvall Elan 37 EKBK ja 1,260 12.21.51 2.08.09 14.24.13
29 Bo Allert Dynamic 43 EKBK ja 1,334 12.28.58 2.01.02 14.25.10
30 Ingvar Ljungstedt Semona 30 SSK nej 1,002 11.48.52 2.41.08 14.25.41
31 Bo Sjögren Fenix EKBK nej 1,041 11.54.54 2.35.06 14.26.57
32 Johan Holmqvist First 285 SSK nej 1,060 11.57.41 2.32.19 14.27.38
33 Anneli Edström Cayenne int. GÖSS ja 1,279 12.23.46 2.06.14 14.28.11
34 Håkan Karlsson One Off 1/4 ton SSGÖ nej 1,087 12.01.28 2.28.32 14.28.54
35 Peter Melander Express SSK ja 1,114 12.05.04 2.24.56 14.28.54
36 Lennart Callmar Hanse 320 EKBK nej 1,089 12.01.44 2.28.16 14.29.19
37 Lars Karlsson Hanse 400 EKBK nej 1,252 12.21.02 2.08.58 14.29.58
38 Mårten Lindskog H-båt GÖSS ja 1,076 11.59.57 2.30.03 14.30.19
39 Ronald Jansson Lady Helmsman ESBS ja 1,197 12.15.07 2.14.53 14.30.24
40 Per Landberg First317 SSS ja 1,197 12.15.07 2.14.53 14.30.30
41 Christofer Clevhammar Mälar22 SSK ja 1,061 11.57.49 2.32.11 14.33.45
42 David Israelsson Albin Nova SS Färingarna ja 1,147 12.09.14 2.20.46 14.34.40
Malin Collin Lindholm Swede 38 GÖSS nej 1,172 12.12.14 2.17.46 DNF
fam. Cronmark Bianca 520 SSK DNS
Fabian Lyman Wasa 30 LR Dalbo BS DNS